Twój komputer działa. Póki co działa. Jak na razie działa.

Jeśli tak jest to – gratulujemy i życzymy, aby było tak nadal.

Aktualizacja sterowników – po co, skoro działa?

Powód jest dość oczywisty, choć nie wszystkim wiadomy. Sterowniki aktualizuje się dlatego, że producenci wydając ich kolejne wersje, poprawiają zarówno bezpieczeństwo, jak i wydajność danego podzespołu, którego dotyczy dany sterownik.

Aktualizacja sterowników – bezpieczeństwo

Producent zdaje sobie sprawę, iż należy zadbać w maksymalnym stopniu o bezpieczeństwo Użytkownika, Jego komputera, dlatego musi on dostarczać sterowniki, do których nie będzie miał żadnych obaw iż są bardziej podatne na ataki hakerów. Oczywiście jest to walka z wiatrakami, gdyż haker wykorzystując każdą możliwą okazję, będzie próbował włamać się do komputera, bądź naruszyć jego stabilność, czy bezpieczeństwo. Mimo tego należy i działa się by temu zapobiec. Dopiero kolejnym etapem ważnym dla producenta urządzenia i sterownika jest poprawa wydajności.

Aktualizacja sterowników – wydajność

Wydajność pracy komputera, tak samo jak stabilność pracy ma wielkie znaczenie, ponieważ nikt nigdy nie zaakceptuje, iż po aktualizacji sterowników wydajność komputera zauważalnie spadła. Powinna ona być co najmniej taka jak była, ale oczekuje się wzrostu wydajności.