tel. 605660548, tel. 124441499|biuro@pcservis.com.pl

serwis laptopów w Krakowie

Diagnostyka, serwis laptopów w Krakowie

“Ostrożności nigdy za wiele.” Tak mówi mądre, polskie przysłowie. My stosujemy się również do tego, a naszych Klientów informujemy, że okresowo, w celu zapewnienia bezawaryjnej pracy ich laptopa, czy też komputera stacjonarnego – winni Oni zlecać przeglądy serwisowe specjalistycznym firmom.
(more…)

Częste usterki laptopów

Laptopy, jak każde urządzenia elektroniczne, mogą ulec awarii. Część z tych awarii jest z winy Użytkownika, część z powodu upływu czasu w jakim dane urządzenie pracowało (w dyskach twardych przyjmuje się, że jednostką MTBF określa się średni czas bezawaryjnej pracy dysku twardego), w podobnych sytuacjach pewnie mogą być definiowane inne czasy pracy bezawaryjnej podzespołów elektronicznych.

Co w takim razie ulega awariom w naszych laptopach?

Typowe awarie laptopów

– uszkodzenia dysków twardych – na ratunek » odzyskiwanie danych
– uszkodzenia kart graficznych, kart dźwiękowych, kart sieciowych,
– uszkodzenia napędów optycznych
– awariom również ulega serce laptopa, czyli płyta główna i/lub procesor

Część z tych awarii jest możliwa do naprawienia domowym sposobem, część w specjalistycznych firmach, pozostała zaś wymaga tylko wymiany uszkodzonego podzespołu, choć tak na prawdę Użytkownik najczęściej sam sobie w tym temacie nie poradzi. Nie zalecamy niedoświadczonym Użytkownikom napraw laptopów, ze względu na skomplikowaną ich budowę, miniaturyzację.

Tak na prawdę Użytkownik nie musi wiedzieć co w danej chwili uległo awarii – to my dokonujemy analizy i określamy usterki laptopów, a także jej przyczynę. Klient decyduje, co robimy dalej. Skontaktuj się z nami już dziś.