Najczęstszym problemem naszych Klientów jest aktualizacja systemu operacyjnego, a w zasadzie jej brak. Po co zatem ją wykonywać? Sterowniki aktualizujemy w jakimś celu, pewnie podobnie jest w przypadku aktualizacji systemu operacyjnego. Dokładnie tak.

Aktualizacja systemu operacyjnego – ponieważ

Bezpieczeństwo to podstawa!. Aktualizacją taką łatamy wszelkie wykryte do tej pory luki bezpieczeństwa. Producent systemu operacyjnego dość często zamieszcza na swoich stronach takie aktualizacje i im bardziej dokłada starań, im bardziej jest popularny dany system operacyjny, tym częstsze są na niego ataki hakerów, a tym samym częstsze winny być łatane luki bezpieczeństwa danego systemu operacyjnego.

Część z aktualizacji systemu operacyjnego jest zalecana, a część wręczy wymagana!My zawsze decydujemy, czy i w ogóle chcemy cokolwiek aktualizować.

Czy powinniśmy widzieć problem w częstych aktualizacjach systemu operacyjnego? Z naszego doświadczenia, możemy stwierdzić, że NIE, ponieważ jeśli zostawimy nasz komputer samemu sobie, to prędzej czy później może być on obiektem zainteresowania hakera, złośliwego oprogramowania.

Najczęściej aktualizujemy systemy Windows, ale nie obce są nam systemy Linux.

Oczywiście sporadycznie aktualizacja, w zależności od kondycji systemu operacyjnego może mieć problemy w prawidłowej instalacji wymaganych poprawek, stąd dobrze jest wiedzieć, co w takich przypadkach zrobić, jak sobie z tym radzić. Jeśli nie masz czasu, wiedzy, czy doświadczenia, wolisz to zadanie zlecić doświadczonej firmie, to zgłoś się do nas.