tel. 605660548, tel. 124441499|biuro@pcservis.com.pl

Blog

Ochrona antywirusowa

Nasilające się zagrożenia na rynku IT wymuszają na wszystkich większą rozwagę i ostrożność w korzystaniu z komputera i zainstalowanych na nim programów. Należy pamiętać, że źle zabezpieczony komputer jest łatwym celem dla hakera, tego z doświadczeniem, czy zwyczajnego młodzieniaszka z sieci osiedlowej, Kogokolwiek, Kto chce podsłuchać naszą sieć komputerową i wychwycić interesujące go dane. Czasem to zwyczajna złośliwość ludzka, a gorzej, gdy za tym stoi chęć łatwego, zarobku, choć to słowo tutaj niekoniecznie pasuje, bo jest to zwyczajna kradzież.

Korzystając z komputera należy zawsze mieć na uwadze, że niezabezpieczony komputer to tak jak niezamknięty dom, otwarte drzwi proszące złodzieja o wejście do środka. My nie zdajemy sobie sprawy, że takie zaproszenia możemy wysyłać nieświadomie, ale ktoś zainteresowany tą tematyką będzie wiedział gdzie te drzwi są otwarte, wystarczy że się tylko trochę postara i zainteresuje.

Ochrona antywirusowa

Pamiętajmy, że podstawowe zabezpieczenie komputera to m.in.

Najważniejszym zabezpieczeniem komputera jest zawsze zainstalowane i dobrze skonfigurowane oprogramowanie antywirusowe. Na rynku jest kilka godnych uwagi programów antywirusowych. Część z nich jest darmowa, przeznaczona do użytku domowego, część natomiast jest płatna. Wybór zależy od wiedzy, doświadczenia, umiejętności konfiguracji programu, ale tak na prawdę zależeć powinien od skuteczności danego programu antywirusowego.

Jeśli chcesz właściwie zabezpieczyć swój komputer, odpowiednim programem antywirusowym, skontaktuj się z nami. Doradzimy, a […]

By |2013-10-28|Blog|Comments Off

Aktualizacja systemu operacyjnego

Najczęstszym problemem naszych Klientów jest aktualizacja systemu operacyjnego, a w zasadzie jej brak. Po co zatem ją wykonywać? Sterowniki aktualizujemy w jakimś celu, pewnie podobnie jest w przypadku aktualizacji systemu operacyjnego. Dokładnie tak.

Aktualizacja systemu operacyjnego – ponieważ

Bezpieczeństwo to podstawa!. Aktualizacją taką łatamy wszelkie wykryte do tej pory luki bezpieczeństwa. Producent systemu operacyjnego dość często zamieszcza na swoich stronach takie aktualizacje i im bardziej dokłada starań, im bardziej jest popularny dany system operacyjny, tym częstsze są na niego ataki hakerów, a tym samym częstsze winny być łatane luki bezpieczeństwa danego systemu operacyjnego.

Część z aktualizacji systemu operacyjnego jest zalecana, a część wręczy wymagana!My zawsze decydujemy, czy i w ogóle chcemy cokolwiek aktualizować.

Czy powinniśmy widzieć problem w częstych aktualizacjach systemu operacyjnego? Z naszego doświadczenia, możemy stwierdzić, że NIE, ponieważ jeśli zostawimy nasz komputer samemu sobie, to prędzej czy później może być on obiektem zainteresowania hakera, złośliwego oprogramowania.

Najczęściej aktualizujemy systemy Windows, ale nie obce są nam systemy Linux.

Oczywiście sporadycznie aktualizacja, w zależności od kondycji systemu operacyjnego może mieć problemy w prawidłowej instalacji wymaganych poprawek, stąd dobrze jest wiedzieć, co w takich przypadkach zrobić, jak sobie z tym radzić. Jeśli nie masz czasu, wiedzy, czy doświadczenia, wolisz to zadanie zlecić doświadczonej firmie, to zgłoś się do nas.

By |2013-10-28|Blog|Comments Off