Programy antywirusowe

Programy antywirusowe

Nasilające się zagrożenia na rynku IT wymuszają na wszystkich większą rozwagę i ostrożność w korzystaniu z komputera i zainstalowanych na nim programów. Należy pamiętać, że źle zabezpieczony komputer jest łatwym celem dla hakera, tego z doświadczeniem, czy zwyczajnego młodzieniaszka z sieci osiedlowej, Kogokolwiek, Kto chce podsłuchać naszą sieć komputerową i wychwycić interesujące go dane. Czasem to zwyczajna złośliwość ludzka, a gorzej, gdy za tym stoi chęć łatwego, zarobku, choć to słowo tutaj niekoniecznie pasuje, bo jest to zwyczajna kradzież.

Korzystając z komputera należy zawsze mieć na uwadze, że niezabezpieczony komputer to tak jak niezamknięty dom, otwarte drzwi proszące złodzieja o wejście do środka. My nie zdajemy sobie sprawy, że takie zaproszenia możemy wysyłać nieświadomie, ale ktoś zainteresowany tą tematyką będzie wiedział gdzie te drzwi są otwarte, wystarczy że się tylko trochę postara i zainteresuje.

Ochrona antywirusowa

Pamiętajmy, że podstawowe zabezpieczenie komputera to m.in.

Najważniejszym zabezpieczeniem komputera jest zawsze zainstalowane i dobrze skonfigurowane oprogramowanie antywirusowe. Na rynku jest kilka godnych uwagi programów antywirusowych. Część z nich jest darmowa, przeznaczona do użytku domowego, część natomiast jest płatna. Wybór zależy od wiedzy, doświadczenia, umiejętności konfiguracji programu, ale tak na prawdę zależeć powinien od skuteczności danego programu antywirusowego.

Jeśli chcesz właściwie zabezpieczyć swój komputer, odpowiednim programem antywirusowym, skontaktuj się z nami. Doradzimy, a w razie potrzeby zainstalujemy i skonfigurujemy.