Odzyskiwanie danych - kiedy za późno?

Odzyskiwanie danych – kiedy za późno?

Często Użytkownicy komputera nie zdają sobie sprawy, że odzyskiwanie danych jest procesem łatwiejszym, bądź trudniejszym, a w najgorszym przypadku – niemożliwym. Na to, czy w ogóle można mieć nadzieję na odzysk danych z naszych dysków, czy też innych nośników głównym kryterium zawsze na naszą niekorzyść będzie czas, a konkretnie czas pracy komputera, a tym samym operacji zapisu danych na wadliwym dysku, czy też na takim, na którym dane zostały “tylko” skasowane.

Odzyskiwanie danych – kiedy za późno?

Z doświadczenia wiemy, że jeżeli Użytkownik komputera dłuższy okres czasu zignorował fakt, iż jego dane zostały skasowane, że odkładał odzyskiwanie danych na później, to w najlepszym przypadku część danych może zostać uszkodzona, część utracona, a pozostała część – bezpowrotnie utracona.

Nie zdają się tutaj żadne zabiegi firm, które będą próbowały te dane odzyskać, gdyż proces cyfrowego nadpisania danych to proces nieodwracalny. My też w takich sytuacjach informujemy o tym fakcie naszych Klientów, by nie musieli Oni niepotrzebnie łudzić się nadzieją, że Ktoś, gdzieś, w jakiś czarodziejski sposób odzyska Im to, co Inni nie “potrafią”, nie mogą.

Nie zmienia to jednak faktu, że samo odzyskiwanie danych najlepiej jest zlecić firmie z doświadczeniem, gdzie rzesza Klientów zadowolonych przysłania ewentualnego niezadowolonego Klienta. Skontaktuj się z nami, zdiagnozujemy stan faktyczny nośnika i możliwość odzysku danych. Zgodnie z ustaleniami podejmiemy się odzysku jeśli sobie tego będziesz życzył.